Kontakt

Kontakt

Server Bitcoin.cz je portál zaměřený na podporu informovanosti o digitální měně Bitcoin na území České a Slovenské republiky.

Zakladatelem serveru Bitcoin.cz je Ing. Marek Palatinus, v Bitcoin komunitě známý pod přezdívkou „slush“. V roce 2010 vymyslel koncept bitcoinových poolů a stále jeden z největších mining poolů provozuje. V roce 2012 představil škálovatelný těžební protokol Stratum, který dnes dominuje světu bitcoinového těžení a je podporovaný všemi moderními minery a mining pooly.

Po četných případech krádeží bitcoinů ze slabě zabezpečených počítačů pracuje Ing. Marek Palatinus také na projektu ultrabezpečné hardwarové peněženky Bitcoin Trezor.

Bitcoin.cz ale není one-man show. V ČR a SR se za poslední dva roky vytvořila silná komunita především technicky založených uživatelů, kteří jsou nadšeni myšlenkou svobodných peněz a jsou ochotni sdílet své vědomosti s každým, kdo chce naslouchat. Můžete se s nimi setkat online na chatu nebo na občasných bitcoin seminářích v prostorách pražského hackerspace Brmlab a bratislavského Progressbaru.

Záběr projektu Bitcoin.cz je však širší, než klábosení o technologiích na Internetu a v klubovně. Hlavním cílem je rozšířit povědomí o existujících alternativách k současnému elektronickému podnikání a nabídnout řešení, které není svázané přeregulovanými a přepoplatkovanými konvenčními metodami. Své o tom jistě ví každý, kdo někdy zkoušel implementovat platby pomocí Premium SMS, Paypalu, kreditních karet nebo konvenčním bankovním převodem, kde může dojít k zaúčtování plateb dokonce již druhý den.

Bitcoin určitě nemusí sednout každému. Pro správné rozhodnutí, a tedy i před racionálním odmítnutím této moderní platební varianty, je však nutné princip fungování pochopit, protože Bitcoin je od všech konvenčních platebních metod zcela odlišný, s jeho výhodami i nevýhodami. Lidé z projektu Bitcoin.cz vám proto nabízejí elektronické i osobní konzultace zaměřené na podporu efektivního, bezpečného a legálního nasazení Bitcoinu ve vašem podnikání.

V případě zájmu nebo nabídky spolupráce nás můžete kontaktovat na emailu info@satoshilabs.com.

Share Button
3 comments
OmniZ
OmniZ

 PCmaniak.DRIVER: DRIVER@api.bitcoin.cz: 8332 found in recent virus.

TeHat
TeHat

Web Site In English, Please

TeHat
TeHat

Web Site In English