Co je to Bitcoin?

Bitcoin je digitální měna, kterou roku 2009 vytvořil Satoshi Nakamoto. Název též  označuje Open source software a stejnojmenou peer-to-peer síť. Narozdíl od většiny měn bitcoin není závislý na důvěře v jejího vydavatele. Pro provádění transakcí se využívá distribuovaná databáze napříč body peer-to-peer sítě. K zabezpečení sítě je využita kryptografie, umožňující používat pouze peníze, které vlastním a zabraňující opakovanému využití již utracených peněz.

Bitcoin umožňuje pseudonymní držení a převod měny. Bitcoiny mohou být uloženy v osobním počítači ve formě souboru s peněženkou nebo uchovávány pomocí služby třetí strany. Peer-to-peer topologie a chybějící centrální autorita zabraňuje komukoliv manipulovat s hodnotou této měny. Množství mincí v oběhu je předem dané a proto není možné vyvolat umělou inflaci vytvořením jejich většího množství.

Celkové množství Bitcoinů, které mohou být vytěženy je cca 21 000 000. To bývá předmětem kritiky, lidé se obávají, že 21 milionů jednotek nemusí pro pohodlné využití bitcoinů jako měny dostačovat. Realita je taková, že každý bitcoin může být v současnosti dělitelný až na osm desetinných míst (0.00000001 BTC), je tedy k dispozici více jednotek měny, než amerických dolarů.

Zdroj: wikipedia.org, ver. 0.1

Chcete tento text doplnit nebo obohatit? Můžete tak udělat v komentářích, nebo nám dát vědět emailem.

Share Button
3 comments
tetum
tetum


as Irene explained I am stunned that a mom can profit $4497 in 1 month on the  just internet . 

www.extra.jobss1.comᴵᴵᴵᴵᴵᴵᴵᴵᴵ