Cryptsy zastavilo obchodování a výběry bitcoinů. Bankrot?

Po měsících nejistoty, kdy přetrvávaly potíže zákazníků s výběry bitcoinů z účtů na bitcoinové burze Cryptsy, tato populární platforma specializovaná na obchod s altcoiny zřejmě končí.

Na svém blogu vydala oznámení, že ukončuje obchodování a možnost výběru finančních prostředků a majitel Cryptsy „Big Vern“ Paul Vernon přiznal, že po objevení ztráty velké části bitcoinů nemůže v činnosti burzy pokračovat.

Cryptsy přiznala dlouho utajovanou krádež bitcoinů

V prohlášení se dále uvádí, že se Cryptsy stala již v červenci 2014 obětí krádeže přibližně 13.000 BTC (v tehdejší ceně cca 7,6 milionu USD) a zřejmě i 300.000 Litecoinů v hodnotě 2,25 milionu USD. Cryptsy z krádeže viní vývojáře altcoinu Lucky7Coin, který měl do burzovního programu umístit IRC backdoor se škodlivým kódem, trojanem, umožňujícím ovládání systému.

Burza také uvedla, že byla stále schopna vydělávat více, než o kolik přišla tímto útokem. Rozhodla se proto použít zisk a rezervy společnosti na doplnění vyprázdněných peněženek. Toto rozhodnutí podle Cryptsy  „odvrátilo úplné uzavření webových stránek po tomto incidentu“.

Cryptsy:

„Pomohlo to jen na chvíli, protože zisky kvůli nízkému objemu obchodů a nižším cenám bitcoinu poklesly, museli jsme tomu přizpůsobit i naše výdaje.“

Cryptsy bylo v té době podle článku na Coinfire objektem vyšetřování federálních orgánů, Paul Vernon však tato obvinění odmítl. V přímé reakci na tento článek Big Vern na svém blogu tvrdí:  Můžu s jistotou říct, že tento článek a jeho závěry jsou zcela nepravdivé,“ a dodává, že Cryptsy bude hledat právní možnosti, jak se bránit proti „pomlouvačnému článku“.

Firemní blog Cryptsy na tento článek znovu odkazuje v posledním prohlášení o vlastní platební neschopnosti:

„Do té doby, než vyšel článek na Coinfire s mnoha falešnými obviněními, se nic nedělo. Věci se začaly hroutit poté, co tyto pomluvy způsobily v podstatě bankovní run. Neměli jsme na hromadné zákaznické výběry tolik rezerv a začaly problémy.“

Cryptsy své dosavadní nesplacené závazky vůči klientům odhaduje na 10.000 BTC a prohlašuje, že to může vést až k úplnému vypnutí webových stránek a podání návrhu a konkurz. Nepřipomíná vám to něco?

Cryptsy zastavila obchodování

Přestože Cryptsy tvrdí, že se stali obětí krádeže, incident prý nenahlásili státním orgánům ze strachu před vyvoláním paniky mezi uživateli burzy. Také prý nevěděli, na koho by se vlastně měli obrátit.

V listopadu 2014 Cryptsy prohlašuje, že je obětí masivních DDoS útoků, v té době také burze začínají bouřlivé časy, protože se mezi uživateli šíří různé zvěsti a obvinění z podvodů.

Článek na blogu Cryptsy, pravděpodobně z pera Paula Vernona, zmiňuje možnost štědré odměny za poskytnutí informací o ukradených bitcoinech a litecoinech. „Daruji 1000 BTC tomu, kdo dodá informace, které povedou k navrácení odcizených mincí,“ píše autor blogu.

Prohlášení na firemním blogu uvádí i možnost, že se vše v dobré obrátí: „V případě, že se nám nějakým způsobem podaří dostat k ukradeným prostředkům, byli bychom schopni zpracovat všechny požadavky na výběr“.

zdroj: btctip.cz

Share Button

About Karel Fillner

O kryptoměny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jen v rámci tradingu, denního obchodu s obrovskou mírou volatility na trhu. Poslední rok objevuji další příležitosti, které přicházejí s raketovým růstem popularity bitcoinu, litecoinu, ale i dalších "altcoinů". Organizuji prezentace na téma bitcoin, školím zájemce o ziskové obchodování, bloguji a snažím se o popularizaci kryptoměn - a dost mě to baví :-) Karel Fillner - www.btctip.cz Donate - tips: 164SuvTispicxLXsbGczLXBQkG9MV4M8D3

5 comments
freemangabriel364
freemangabriel364

Víte, že vyřízení úvěru v současné době je velmi jednoduchá věc. Díky on-line úvěrování od https://vsepujcky.cz/company/prontopujcka můžete si vybrat nejlepší úvěrové podmínky a termíny pro úvěr. A vyřídit si úvěr za pouhých 15 minut

bajuci
bajuci

my mother recently bought a nearly new black Lexus ES 300h Sedan from only workin on a

computer... see this.............  pajama-job.com

harabazesi
harabazesi

my Aunty Violet just got a new blue MINI Cooper Clubvan Wagon only from 

working part-time off a pc at home.....

 see more.................................................www.jobideas4.com

xevok
xevok

as Jennifer implied I dint even know that a student able to profit $9196 in 1 month on the internet . 

you can look here ..............    http://tinyurl.com/jobsonline7

tetum
tetum

as Harold said I am startled that a student can get paid $7187 in four weeks on the internet . 

.

www.extra.jobss1.comᴵᴵᴵᴵᴵᴵᴵᴵᴵ

Post Navigation