Bitcoin mohou brzy akceptovat tisíce nových obchodníků

Má-li být koncept bitcoinu úspěšný, stojí před ním ještě několik důležitých výzev. Jednou z nich je akceptace kryptoměn jako platidla v širokém portfoliu obchodníků, ať již v kamenných obchodech, nebo v e-shopech apod.

Platba bitcoinem se dá zjednodušit

Jednou z cest, jak dostat bitcoin mezi obchodníky a jejich zákazníky,  je zjednodušení procesu samotné platby. Jednou ze společností, které se touto problematikou zabývají, je Intuit Inc. – americká firma,

bitcoin - sídlo Intuit inc.

Intuit Inc. – foto Flickr, Erik Eldridge

která vyvíjí účetní a daňový software pro malé firmy a jednotlivce.

Intuit nyní oznámil, že testuje novou bitcoinovou platební službu zaměřenou na malé a střední firmy. QuickBooks Bitcoin Payments má umožnit malým podnikům přijímat platby v kryptoměně bez použití bitcoinových peněženek, nebo jakýchkoliv znalostí o bitcoinu samotném.

Službu vyvíjí Intuit Labs, experimentální větev Intuit Inc. Podobný koncept využívají i současné platební brány – CoinbaseBitPay a Mollie, jejichž cílem je usnadnit používání a akceptaci digitální měny.

Nižší náklady a menší riziko, široká základna uživatelů

Intuit Labs ukazuje, že šeky, hotovost a kreditní karty mají řadu nedostatků, které mohou platby kryptoměnami řešit – ať už se to týká obtížného sledování hotovostních toků, složitých transakčních cest u šeků, nebo vysokých poplatků u kreditních karet.

Přišli jsme na inovativní způsob, jak umožnit malým podnikům přijímat platby bitcoinem bez jakéhokoli rizika a dokonce bez použití bitcoinové peněženky 

Vývojáři identifikovali a řeší dvě hlavní překážky, které brání širokému přijetí bitcoinu obchodníky.

  • bitcoinová peněženka – důvěra ve služby třetích stran (on-line peněženky) teď není příliš vysoká
  • riziko kolísání kurzu bitcoinu – volatilita je stále vysoká a to si nemohou obchodníci dovolit

QuickBooks oba problémy řeší a obchodníci na svých účtech i po akceptaci bitocinu uvidí pouze dolarové platby.

Co odlišuje Intuit od ostatních konkurenčních projektů je  široká základna uživatelů jejich služeb. Firma se specializuje na tzv. POS (point-of-sale) softwarová řešení, která v USA používá velmi mnoho menších a středních obchodů. V podstatě tak bude nabízet novou službu pro stávající uživatele a nemusí tak začínat od nuly, jako BitPay, nebo Coinbase.

Minulý týden s podobným řešením přišel holandský poskytovatel platebních služeb Mollie a nabízí ji svým 10.000 zákazníkům. Intuit je však svojí službou schopen obsáhnout daleko větší tržní prostor, protože Mollie je omezena pouze oblastí Beneluxu.

QuickBooks pro bitcoin je v současné době ještě v testovacím režimu, dosud nebylo oznámeno, kdy se spustí ostrý provoz. V současné době se mohou hlásit zájemci, kteří budou zkoušet beta provoz služby.

Zdroj: btctip.cz

Share Button

About Karel Fillner

O kryptoměny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jen v rámci tradingu, denního obchodu s obrovskou mírou volatility na trhu. Poslední rok objevuji další příležitosti, které přicházejí s raketovým růstem popularity bitcoinu, litecoinu, ale i dalších "altcoinů". Organizuji prezentace na téma bitcoin, školím zájemce o ziskové obchodování, bloguji a snažím se o popularizaci kryptoměn - a dost mě to baví :-) Karel Fillner - www.btctip.cz Donate - tips: 164SuvTispicxLXsbGczLXBQkG9MV4M8D3

1 comments

Post Navigation